ÖZEL GÜBRELER

Solopotast

      Solupotasse suda tamamen eriyen Potasyum Sulfat çeşididir. Yüksek oranda Potasyum içermesi ve içeriğinde Azot bulunmaması nedeni ile özellikle damla sulamada rahatlıkla kullanılabilecek bir gübredir.
      İçeriğinde klor, sodyum ve ağır metaller gibi bitkilere zarar verebilecek herhangi bir madde bulunmadığından, tüm ürünlerde güvenli bir şekilde kullanılabilir.
      18% Kükürt içerdiğinden özellikle PH değeri yüksek topraklarda ve sulama suyunda PH değerini düşürerek, özellikle fosfor ve iz element alımını büyük oranda arttırıcı etkisi vardır.
      İçinde Azot ve Fosfat bulunmaması nedeni, üretimin her aşamasında istenilen Potasyum miktarının bitkilere diğer elementlerden bağımsız olarak verilebilmesi için tek kaynakdır.
Potasyum Nitrat

      Potasyum Nitrat (13-0-46) suda tamamen eriyen, bitkiler için çok önemli iki besin maddesini taşıyan, verim ve kalite arttırıcı bir gübredir. Bitkiler tarafından tercih edilen % 13 Azot ve % 46 Potasyum (K2O) ihtiva eder. Topraktan, yapraktan ve sulama ile birlikte uygulanabilir.

Özellikleri
  • Potasyum Nitrat; sadece bitkilerin ihtiyacı olan ve tamamı bitkilerce kullanılan besin maddeleri % 13 (N) Nitrat Azotu ve % 46 (K2O) potasyum içerir.
  • Potasyum Nitrat; suda çabuk ve tamamen erir, bütün sulama sistemlerinde kolayca kullanılır. Bu özelliğinden dolayı yaprak ve damla sulama gübresi olarak da geniş miktarda kullanılır.
  • İçerdiği bütün azot nitrat (NO3) biçimindedir ve bitkiler tarafından hemen alınabilir. Diğer besin maddelerinin de (K+, Ca++, Mg++) alımını teşvik eder.
Faydaları
  • Potasyum Nitrat Sebzelerde; Her türlü sulama sistemi ile kullanılabilir. Bol, düzgün ve kaliteli ürün alınmasını sağlar.
  • Potasyum Nitrat Narenciyede; Meyve miktarını ve kalitesini yükseltir. Meyve dökümünü önler.
  • Potasyum Nitrat Patateste; Daha iri ve kaliteli ürün alınır. Depo kayıplarını azaltır. Kuru madde oranını arttırır.
  • Potasyum Nitrat Meyvelerde; Çiçeklenmeyi, meyve miktarını ve kalitesini yükseltir. Dormantlığı kırıcı olarak da rol oynar.Kavun ve karpuzda yüksek aroma, renk ve şeker oranı sağlar. Kabuk parlaklığını, hastalıklara dayanıklılığı artırır ve erken olgunlaşmayı sağlar.
  • Potasyum Nitrat Pamukta; Koza adedini, ağırlığını ve lif kalitesini arttırır.

%46 ÜRE
%33 AMONYUM NİTRAT
%21 AMONYUM SÜLFAT
DAP 18-46
20-20-0
15-15-15
POTASYUM SÜLFAT
%26 CAN
TSP

ÖZEL GÜBRELER

MAP
MKP
SOLOPOTAS
MAGNEZYUM NİTRAT
MAGNEZYUM SÜLFAT
CALSİYUM NİTRİT
FOSFORİK ASİT
KÜKÜRT
MANGAN SÜLFAT
ÇİNKO SÜLFAT
BORAX